Ako si socialista Schulz (zo Slovákov) vystrelil

Autor: Jozef Kollár | 18.9.2012 o 16:21 | (upravené 18.9.2012 o 16:28) Karma článku: 22,83 | Prečítané:  11873x

Dnes som si vypočul prejav predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza v slovenskom parlamente. Pri rečiach o tom, ako prekáža sedemnásť národných vlád v budovaní supranacionálnych Spojených štátov európskych mi naskakovala husia koža. Ale chápem, že pán Schulz, ako predstaviteľ bruselského establišmentu, ani inak nemohol.

Nasledovala  uznanlivá pasáž o tom, že chápe aké veľké obete priniesli občania Slovenska a ako si on osobne cení, že práve Slováci, ako ľudia s podstatne nižšími príjmami a dôchodkami vyjadrili solidaritu s krajinami postihnutými krízou, v ktorých žijú ľudia s podstatne vyššími príjmami a dôchodkami.

Potom prišlo finále v podobe vyjadrení, ako pán Schulz a jeho ľudia osobne budú dozerať nato, aby táto solidarita Slovenska bola zaplatená. Hovoril o tom, že Slovensko už dostalo a ešte dostane štrukturálne fondy. A toto je tým zlým žartom a komédiou. Kohézne a štrukturálne fondy predsa fungujú v Európskej únii už desiatky rokov a primárne slúžia k vyrovnávaniu regionálnych rozdielov v jednotlivých častiach európskeho priestoru. Verejne preto oznámiť na oficiálnej pôde parlamentu, že solidarita Slovákov (s podstatne bohatšími a navyše dlhé roky nezodpovednými) je a bude „zaplatená“ štrukturálnymi fondmi, je zlé aj ako žart.  

Systém kolektívneho ručenia za záväzky nezodpovedných krajín, systém, v ktorom tí najchudobnejší prispievajú na záchranu okrem iného aj súkromných španielskych bánk, systém, ktorý znamená transfer bohatstva od zodpovedných k nezodpovedným, takýto systém práve naopak, povedie k prehlbovaniu rozdielov a v konečnom dôsledkom aj k odstredivým tendenciám v celej EÚ. A potom sa tých nespokojných nebude dať kúpiť už ani za eurofondy.

Kedysi v Ein Kessel Buntes (zábavný TV-program v bývalej NDR, pozn. autora) takmer pravidelne na záver vystúpil Karel Gott. Správna zábava musí predsa gradovať. Aj tentokrát prišlo vrcholné číslo zábavy v podobe bonmotu Martina Schulza, že „našim spoločným cieľom musí byť urobiť EÚ takou fit, ako ste Vy sám“, pričom mal na mysli športovú kondíciu nášho premiéra Fica.  

V spojitosti s hĺbkou nielen finančnej, ale aj morálnej krízy, ktorá už prerástla do existenčného ohrozenia eurozóny, mi prídu podobné žarty a bonmoty ako nemiestne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

KOMENTÁRE

Toska zapiera nieže ideológiu, ale súvis s čímkoľvek na svete

K záhade by sa azda vedeli vyjadriť psychoanalytici.


Už ste čítali?