Euroval: Peniaze do Grécka - podvod na občanoch!

Autor: Jozef Kollár | 23.2.2012 o 19:14 | (upravené 25.2.2012 o 7:30) Karma článku: 17,55 | Prečítané:  2783x

TB SaS 22.2.2012 Do pondelka ešte strany tvrdili, že sú proti tomu, aby do Grécka išiel čo i len cent. Dnes už vieme, že to každého občana bude stáť 214 eur.

Jozef Kollár:
Dovoľte aby som uviedol tiež k tejto téme pár poznámok. Chcem zdôrazniť, že Sloboda a solidarita nie je proti Grécku, SaS nie je proti Európskej únii, SaS nie je proti spoločnej mene euru.

Sme však presvedčený o tom, že namiesto záchranného balíka, takéhoto robustného záchranného balíka pre Grécko, tieto peniaze mali byť použité na krytie nákladov na vystúpenie Grécka z Eurozóny a mali byť použité na krytie nákladov na opätovné zavedenie novej Gréckej meny Drachmy.

Ako iste viete, MMF ústami šéfky pani Lazardovej sa vyjadril včera ráno po skončení mítingu ministrov financií eurozóny, že nie je ani MMF nadšený týmto záchranným programom a nie je vôbec do dnešného dňa jasné, aká bude vlastne spoluúčasť, alebo aký bude podiel MMF na tomto záchrannom balíku. Chcem ešte zvýrazniť jeden nový moment, ktorý tu doposiaľ nebol, doposiaľ sme stále počúvali o účasti súkromného sektora na odpísaní gréckych dlhov, po včerajšku je tu úplné nóvum, že na odpísaní a riešení gréckych dlhov a strát z týchto dlhov vyplývajúcich sa už bude podieľať verejný sektor. Konkrétne ECB, ktorá sa vzdala 12 mld. eur, čo mali byť úrokové výnosy za grécke dlhopisy, ktoré ECB dva roky nezákonne nakupovala.

A tu chcem zdôrazniť, že tak ako sme doposiaľ počúvali od mnohých slovenských politikov, že nejde o hotovostné peniaze, že ide iba o nejaké záruky, že zachraňujeme aj slovenskú menu euro, že zachraňujeme vklady slovenských občanov v bankách, tak toto všetko už nie je pravda, už to neplatí, na spomínanom odpísaní 12 mld. eur sa už bude bezprostredne podieľať aj Slovenská republika cez našu účasť na základnom imaní ECB, keďže ako viete, aj Slovensko je súčasťou Európskeho systému centrálnych bánk. Takže adekvátna časť, akou sa podieľame na základnom imaní ECB, znamená v tomto prípade aj náš podiel na spomínanej strate 12mld. eur, to sú kešové peniaze. Takže len tým chcem podčiarknuť, čo hovoril Daniel Krajcer, že slovenskí občania všetci ste boli zavádzaní a klamaní, iste si všetci veľmi dobre spomínate výroky aj premiérky Ivety Radičovej, keď hovorila, že do Grécka ani cent. Predpokladám, že to máte niekde ešte stále dodnes vo svojich archívoch tieto vety. Takže už nič z toho neplatí.

Takže začala sa skutočne nezodpovedná ruleta, tento krát aj s účasťou Slovenskej republiky vďaka práve stranám, ktoré v októbri uplynulého roka odhlasovali navýšenie eurovalu a teda účasť Slovenska na navýšenom eurovale.

poštový poukaz každého občana na 214 eur

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.


Už ste čítali?