Hrozba naplnená! Bruselský fanatizmus prekonal všetky očakávania.

Autor: Jozef Kollár | 10.1.2014 o 9:00 | (upravené 10.1.2014 o 10:40) Karma článku: 15,81 | Prečítané:  13088x

Voliči počas nadchádzajúcich volieb do Európskeho parlamentu (na Slovensku budú 24. mája) sa musia rozhodnúť. Za, alebo proti Spojeným štátom európskym. Nie, nie, dámy a páni. Nečítate Georga Orwela a ani sa vám nesníva. Toto povedala viceprezidentka Európskej komisie a najdlhšie „slúžiaca" eurokomisárka, Viviane Reding. Pred takouto hrozbou som varoval už v júni 2010 tu a v novembri 2010 tu. Ale vtedy len zopár jednotlivcov takéto varovania bralo vážne. Hrozba sa naplnila!

Preto skúsim varovať po tretíkrát.

Hra sa skončila. Viviane Reding hovorí o skutočnej politickej únii. Hovorí o vzniku nové politického útvaru. Hovorí o transformácii Európskej únie na európsky superštát, ktorý odsúdi vlády a parlamenty dnešných suverénnych štátov do nepodstatnej politickej úlohy. Viviane dnešné vlády suverénnych štátov prirovnala dokonca k „local councils in Britain". Takýchto útvarov je v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska 433. V našich (slovenských) podmienkach by som to prirovnal k našim ôsmim VÚC-kam.

A je vymaľované! Európska komisia bude plniť úlohu akejsi federálnej európskej vlády a bude nadriadená vláde Slovenskej republiky. A poslanci Európskeho parlamentu nahradia suverenitu poslancov dnešných národných parlamentov. Dnešná Európska rada by po novom mala len poradnú funkciu, obdobnú dnešným senátom (v krajinách s dvojkomorovým parlamentom).

V májových voľbách do Európskeho parlamentu pôjde skutočne o veľa. V hre je dvadsaťjedenročná suverenita Slovenska, ktorú vznikom Spojených štátov európskych stratíme. Staneme sa tak provinciou nového európskeho superštátu.

Občania Slovenska prešli neľahkou cestou. Máme za sebou národné krivdy. Máme aj svoje nedostatky. A možnože sme národ holubičí. A podchvíľou z nás lieta perie.

Ale dokážme opäť, že sme hrdý národ. Spolupracujme v eurozóne. Spolupracujme v Európskej únii. Majme odvahu meniť a najmä dodržiavať pravidlá. Medzi ne patrí aj rovnosť zaobchádzania bez ohľadu na to, či suverénny členský štát je veľký, alebo malý. Bez ohľadu na to, či je starým, alebo novým členom EÚ. Ale nedajme sa zastrašiť federalistickým fanatizmom Viviane Reding.

Pre vznik Spojených štátov európskych chýba akákoľvek demokratická legitimita.

Pred viac ako tromi rokmi som na adresu Spojených štátov európskych napísal, že „čím ďalej zájdeme na ceste k Spojeným štátom európskym, tým väčšie bude na konci cesty prekvapenie, že to v praxi nefunguje a ani nemôže fungovať. A o to väčšie budú spoločenské náklady návratu do obdobia pred vznikom eura".

Už len kvôli tomu stojí zato 24. mája ísť voliť. Verím, že aj „vďaka" federalistickým fanatikom ako je Viviane Reding definitívne končí éra označovania eurovolieb prívlastkom "druhoradé". Možno to budú dôležitejšie voľby, ako tie marcové prezidentské, na ktoré je tak pripravený jeden známy lokálny lokaj Bruselu.

Nechcem sa totiž dožiť toho, že raz namiesto prezidenta Slovenskej republiky si budeme voliť už iba náčelníka provincie.

 

Jozef Kollár

podpredseda strany Nová väčšina - Dohoda

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Museli prepúšťať a prispôsobiť sa. Čo firmám priniesla korona (anketa)

Odpovedajú Roman Kóňa, Michal Meško či Katarína Hutyrová.

Dnes píše Daniel Gerbery

Zlepšená komunikácia toto nenapraví

Napraviť treba fundament.


Už ste čítali?