Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V čase paniky aj konzervatívni páni panikária (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Už sa konečne prebuď zo zimného spánku,
Grécko je po smrti presne tak, ako pacient ktorému už nefunguje mozog a ktorého základné životné funkcie udržujú v činnosti prístroje. Tu už ani netreba hovoriť o krachu, ale treba sa baviť o tom, načo je dobré udržiavať pri živote mŕtvolu? Odpoveď na to dáva totálna bezmocnosť vedenia EU a jej neschopnosťč prijať závažné rozhodnutia. Jediné čo dokážu je v záujme lobistov presadzovať veci , ako je zákaz žiaroviek, dotácie do poľnohospodárstva a neskutočné plytvanie s peniazmi daňovníkov. Pri ich platoch cca 14 000 € nesačne ako europoslanec , sa im nečudujem, ale čudujem sa ľuďom ako si ty.
František Ksenzsigh
1 2 >

Hodnoť

Dve otázky

Aké sú prirodzené ekonomické zákonitosti?
Nebolo by vhodnejšie, aby ste si konečne urobili poriadok na Slovensku, a až potom sa pokrytecky schovávali za to, ako to nedokážu aj inde?
 
Hodnoť

 

nastuduj si ekonomiku a ekonomiu, tam bude prva tvoja odpoved.
najprv si musime urobit poriadok v hlavach na svk aby sa uz nikdy nedostal k moci ficišpan a az potom podaktori pochopia obsah tohoto clanku, ale od teba to nik necaka...
 

333,plateny agent s bublinou vo vodovahe

ty ked chces vediet ake bude pocasie tak sa das na studium meteorologie, elegantne riesenie vecneho studenta, nie div ze na upratovanie v hlavach nebolo ani za dvadsat rokov casu ked namiesto prace same vyhovorky a zvalovanie viny na inych
 

Prirovnanie

Problém s tvojim prirovnaním je, že pri meteorológii (chvalabohu) nemáš rozhodovacie právo o tom, kto to počasie bude riadiť. Štúdium ekonómie sa nemusí diať len v školských laviciach. Odporúčam: Henry Hazlitt - Ekonomie v jedné lekci http://kosikcsfd.wz.cz/ekonomi...
 

 

Robíte z ekonómie exaktnú vedu, ktorou nikdy nebola a nebude.
Jasné je, že vám ide hlavne o riadenie. Keby tie šarlatánske výmysly naozaj fungovali, tak svet nie je ekonomicky tam kde je. Alebo ide iba o to, že ste si vy neurvali dostatok moci moci k riadeniu?
Niekedy okolo posvätného ohňa tancovali kmeňoví šamani oblečení v kožiach divej zveri, aby privolali blahodárny dážď. Dnes okolo bánk tancujú ekonómovia oblečení do štatistík a analýz, a ono neprší a neprší.
 

sú ekonómovia, ktorí tvrdia

presne to, o čom hovoríš, jednoducho nemožno predpovedať budúcnosť - nemožno "riadiť" ekonomiku, nemožno zistiť, čo milióny kooperujúcich ľudí (trh) chcú a ani to, čo vyrobia a koľko toho vyrobia, to tvrdil Hayek a pred ním Mises, rozvíjali to ich pokračovatelia (Rothbard napr.) a boli zašliapavaní do zeme, lebo sa vynorili technokratické prístupy, ktoré používajú rôzne -metrie prebraté z prírodných vied a tvária sa, že robia neviem akú vedu, pritom pracujú s obrovskými chybami a aj tie chyby sú väčšinou isté len na 95%. Dnes si myslím, že tento prístup pomaly zažíva renesanciu, viď populatita Nassima Nicholasa Taleba a jeho Čiernej Labute. Kolega hore dal odkaz na Hazlitta, ten nepatrí k technokratom a nemyslím, že by tvrdil, že ekonomika sa dá riadiť a predpovedať, minimálne nie úspešne :) Na rozdiel od EK a ECB, ktoré túto teóriu razia a neúspešne aplikujú. Kollár napríklad aspoň volá po zdravom rozume, čo je na politika výnimočné nielen u nás.
 

pan fico

vy ste tiez nic nepochopil. vlastne mozno pochopil ale nieste chlap na to aby ste priznal ze sa mylite takze treba si trepat to iste do kola...
 
Hodnoť

vy

v SaS by ste si mali, pred tým ako niečo napíšete dať spraviť drogové testy. v Grécku žiaden masívny run na banky neprebieha, ani Grécke ešte o f i c i á l n e nezbankrotovalo, zatiaľ. Rovnako o nejakom runu na banky vo Francúzsku, Taliansku .. môže, seriózne napísať len sfetovaný, politický loser :):):)

Na druhej starne, to vy fakt v tej SaS ste takí ***** že si skutočne to zosypanie systému tak, zo srdca želáte? Radšej napíšte pán Kollár, ako vašu poslednú banku Volskbank museli zachraňovať peniaze rakúskych daňových poplatníkov.. to bude lepšia storka :):):)
 

zachranovali, to je fakt

ale viedensku matersku spolocnost, nie dceru na Slovensku (ta pocas mojho posobenia nebola nikdy v cervenych cislach) . . . ale Vam fakty nic nehovoria, namiesto nich radsej davate do svojho prispevku hviezdicky . . .
 

je zbytočné hovoriť pravdu ľuďom,

ktorí chcú byť klamaní. Tu platí staré "urob koňovi dobre, kopne ťa". Kôň potrebuje ťahať a naložiť čo najväčšie bremeno, vtedy je spokojný. Ja by som navrhoval navýšiť euroválov aspoň 5x a nech ho kone splácajú aj 90%-nými daňovými sadzbami, to sa im bude páčiť.

P.S.
súrne hľadám miesto v EÚ, kde nevládnu dembili. Zn. rýchla dohoda a sťahovanie
 

ale ale pán Kollár

ešte si pamätám ako Jarko M. z republikovej rady SOP za podpory Vašej z Vašej banky a Devínbanky míňal prachy a dávali ste mu rady, ako robiť úverové podvody - dodnes nie je doriešený úverový podvod od ARS Slovakia. A koľko ste brali za zlý úver percent?
 

pán pentar

keď niekto pomenuje vec, alebo systém pravým menom, to neznamená, že si zo srdca želá jeho zosypanie.....tak isto platí aj to, že hoci si zosypanie systému napríklad ja neželám, to neznamená, že sa nezosype...
Spoločná mena je spoločná len formálne. Od začiatku sú v eurozóne také piepestné rozdiely a také deformácie, že nemôže dlhodobo fungovať....pomôže len jedna fiškálna politika ergo UEU, alebo príde k rozpadu eurozóny...
 

 

Haha, penta_r, ty si uplne mimo!
 

základné

pravidlo v živote je: s jehovistami, teroristami a členmi SaS sa nevyjednáva :):):) niekto zase chodí po rozumy k mafiánom, pravda ..a niekto zase lobuje za žiarovky. muheheh..a to akože tie závažné rozhodnutia by vedel prijať kto? politici zo SaS? ktorí položili vlastnú vládu? ( čo zase ale treba povedať, že chvalabohu) čo sa týka prijímania rozhodnutí v EU ... áno, je to beh na dlhé trate. ale ... stačí sa pozrieť na bývalú vládu a koaličných partnerov, ktorí sa nevedeli dohodnúť na elementárnych pravidlách. A dokonca sa ani nevedeli dohodnúť na obsadení postov, ktoré im predhodil Fico, po voľbách A to bolo len mrňavé, 5 mio Slovensko. Aké to musí potom byť v EU ???
 

no dobre dobre

utekaj sa vyka.kat a sup spat do postielky
 

:))

chcel som ti napísať krátku esej o CDS a bankrotoch štátov, ale rozmyslel som si to, nepochopil by si to...
 

 

Je radosť čítať odborné príspevky nabité faktami ;-P
 

run nehrozi, lebo uz zacal...

udaje o tom, ze v Grecku v bankach ubudlo za rok 72 mld euro a napr. v UK 120 mld pribudlo ako to hlasila nedavno agentura Reuters (http://www.reuters.com/article...) je len bezny pohyb kapitalu?
 
Hodnoť

typujem --> tipujem

-- ping
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 44 726
 2. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 5 507
 3. Ľubomíra Romanová: O ventilátoroch a ľuďoch... 5 373
 4. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 5 302
 5. Marian Baran: Domáca šunka 5 013
 6. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 4 257
 7. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 599
 8. Michael Achberger: Tento hormón dokáže urýchliť vaše chudnutie 2 367
 9. Július Kovács: Mohamedán Boris nahradil kapitána Andreja 2 253
 10. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 1 870

Rebríčky článkov


 1. Zuza Ferenczová: PRÍRODA, ZABOČTE DOPRAVA / denník korona vírusu 12
 2. Richard Gajarský: Kde je môj respirátor?
 3. Vladimír Krátky: Nerobme si predel z Lukašenka !
 4. Tatiana Krčmáriková: Realitní makléri nevolať!
 5. František Cudziš: Štvorylka - „koronavírusovské podanie“ a lá STV1
 6. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 7. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 8. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 9. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 10. Viliam Majda: Bieda ŽSR


Už ste čítali?