Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kollár: Neinformovaný volič je ovca. Dokedy? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Panovi bankarovi

nacim pripomenut, ze klienti bank su neinformovani a dezinformovani takisto.
 

skúsme tu :

http://www.*****/2014/02/jozef-bankster-kollar -politik-alebo-bankovy-lupic/
 

tak inak:

Marián Kočner: „Chcem sa opýtať, či pôjde pán Kollár na detektor lži a bude ochotný odpovedať na otázky, či mal niečo spoločné s lúpežou asi 80 miliónov korún v Ľudovej banke, kde bol generálnym riaditeľom. Ja si myslím, že testom neprejde.“

Jozef Bankster Kollár tieto podozrenia nikdy presvedčivo nevyvrátil!
 

 

Ešte, že existujú spravodlivé súdy, ľudia čo v ľudovej banke kradli sú dávno odsúdení a zatvorení. Ked niečo napíšete tak si to overte. Kočner ked tvrdil o krádeži v banke, tak si ani neoveril, v ktorej banke Kollár pracoval, lebo povedal o krádeži v VUB. Povedal takú nehoráznosť a hluposť ako vy teraz. Kollár to vtedy vysvetlil. Ked si opamätate Kočnera, tak si pamätajte aj Kollára.
 

 

Ešte, že psí hlas do neba nejde, hovorí staré slovenské porekadlo. Pán diskutér to si dobre zapamätajte, lebo inak vaše príspevky nestoja ani za fajku dymu.
 
Hodnoť

Čo do databanky_

Nemyslím si, že materiály z jednotlivých štátov by malo byť tým pravým orechovým. Prenesené do podmienok našej republiky nezaujíma, aké úpravy príjmu ostatné VÚC a veľmi nesledujem ani tie z môjho. Iné je to však pokiaľ ide o celorepublikové diania. A teda ak sa vrátime na pôdu EÚ, skôr by som uvítal materiály EÚ v slovenčine, priamo redigované inštitúciami EÚ. Teda nie nejaké neautorizované preklady, ako materiály z jednotlivých štátov.
 
Hodnoť

Kollar, neinformovane ovce su ti

co ta volia.
 
Hodnoť

Neinformovaný volič

Nie kazdeho volica pri volbe ovplyvnia informacie - najma nie tych volicov, ktori informacie nedokazu posudit.

Vacsinu volicov asi skor ovplyvni to, ako vnimaju kandidata. Asi aj preto vo volebnych kampaniach vyhravaju skor ti, ktori dokazu vytvorit "pozitivny image" alebo "pozitivnu emociu". A vraj to plati aj v podnikani - teda aspon takto to hovori Kiska a ukazuje sa, ze ma pravdu.

Zda sa, ze medzi ludmi budu este dlhu dobu velke rozdiely v ich schopnostiach vyhodnocovat a posudzovat informacie. A potom zalezi na tych schopnejsich, ci sa budu spravat fer a nebudu zavadzat ostatnych a zaroven, ci dokazu presvedcit ostatnych, aby ich volili.
 
Hodnoť

váš nevolič ovca

... ďakujeme, že si nás tak vážite a naZývate nás ovcami, lebo práve takéto ovce sú potrebné a prospešné práve pre vás, a prečo ste doteraz neinformovali o všetkom, čo by občan mal vedieť, aby z neho nebola neinformovaná HLúPA ovca, ako si v hlúposti a arogancii vám vlastnej dovoľujete nazývať občanov tohto rozkradntutého a morálne zdecimovaného štátu ovcami, ako ste prispeli vy osobne ku tomu aby ste nemuseli používať takéto dehonestujúce a urážlivé invektíva a odkazy občanom, od ktorých pravdepodobne teraz chcete aby vás teraz niekam volili? ...
 

Loanna,

skúsim vysvetliť, ako to Jožo Kollár myslel, trošku poznám jeho myšlienkové pochody...
V EÚ voľbách, a nakoniec aj vo všetkých ostatných, sa máme ( môžeme...) rozhodovať podľa informácií, ktoré nemusíme mať a ani mať možnosť ich získať... Aký to paradox, však... Takže ak ideme voliť a nemáme informácie, volíme podľa princípu stáda - kam väčšina (všetci...), tam aj iní...
Zákony a ostatné legislatívne skutočnosti v Slovenskej republike máme možnosť bez problémov získať, resp. sa o nich dozvedieť - teda ak máme čo len minimálny záujem... O obdobných aktivitách, ktoré riadia (rozhodujú...) orgány EÚ túto možnost jednoducho nemáme.
Jožo Kollár vôbec nehovorí, že občania Slovenska sú ovce, skôr mu ide o to, aby si uvedomili svoju silu a hlavne zodpovednosť a konali tak, aby sa ovcami nestali... A aby som bol celkom úprimný, nie som presvedčený o tom, že to všetci pochopia... Ja osobne sa za ovcu nepovažujem a to ani napriek tomu, že nemám všetky informácie, ktoré by som možno aj mohol mať. Vaše pocity sú Vašou osobnou vecou...
 

Ešte raz o databake

Ľudovít, na moju pripomienku nezareagoval ani autor ani ty, ktorého myšlienkové pochody dobre poznáš. Tak sa prosím ťa pokús vysvetliť, ako by doluuvedené (teda návrh pána Kollára) mohlo vylepšiť informovanosť o orgánoch EU. O jednotlivých štátoch, pripúšťam. Ale o orgánoch EÚ???

Podstatou euro-info zákona sú tieto 4 body, prečítanie ktorých vám tiež nezoberie viac ako 45 sekúnd:
1.Zriaďuje sa informačná databáza pre záležitosti EÚ
2.Inštitúcie štátnej správy sú povinné odovzdávať všetky dokumenty, týkajúce sa EÚ do tejto databázy v elektronickej forme (smernice, nariadenia, stanoviská vlády, závery rokovaní európskych inštitúcií a pod.)
3.Informačná databáza má charakter verejného registra
4.Je voľne prístupná a otvorená celej verejnosti


Čítajte viac: http://kollar.blog.sme.sk/c/35...
 
Hodnoť

 

Všetko čo verejnáspráva vyprodukuje musí byť verejné a mala by produkovať výstupy s pridanou hodnotou podporujúce dopytové synergické aktivity z dola. Napr. úradníci na VÚC by nemali robiť vlastné projektíkynavylepšenie príjmu ale budovať široké informačné databázy aby mohol každý čerpať a zhodnocovať,
 


Najčítanejšie


 1. Peter Franek: Toto je taká blbosť, že jej ani nadpis neviem vymyslieť. 25
 2. Adrián Vološin: Aj vykastrovaný lockdown zaberá, ale premierovi to nehrá do karát celoplošného testovania 24
 3. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 23
 4. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 11
 5. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 11
 6. Marian Baran: Cez čiaru 9
 7. Miro Koseček: Prestaňte pľuť na Gretu 8
 8. Silvia Smolková: Tódovej "followeri" 8
 9. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako 8
 10. Filip Olekšák: #chrantesvojebabky 6

Rebríčky článkov


 1. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 2. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 3. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 4. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 5. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 6. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 7. Veronika Svabyova: Súrodenci
 8. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 9. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 10. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu


Už ste čítali?