Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

J. Kollár: Výzva premiérovi Ficovi, znížte dane! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Vážený autor článku, mnohé mohlo

(a možno nemohlo) byť inak, ak by SaS v mesiaci október roku 2011 v NR SR počas "istého" hlasovania nedostala záchvat spasiteľstva.

Mnohé mohlo (a možno nemohlo) byť inak, ak by sa "isté" politické subjekty v predvolebnej kampani roku 2012 vzájomne a verejne nepožierali.

A upozorňujem, že ešte aj v roku 2016 budeme doplácať na to, čo ste napáchali počas hlasovania v NR SR v msiaci október 2011.

Skúste nám v najbližšom článku na Blogu napísať, aký je Váš momentálny postoj k povaleniu vlády pani Radičovej.

Rozhodne ma nezaujíma vyhováranie sa na toho-ktorého (vtedajšieho) koaličného partnera.

Až bude Smer - SD so SNS, alebo s KDH po roku 2016 vládnuť, spomeniem si na hlasovanie z roku 2011.

Je možné, že rovnako tak budem nútený spomínať ešte aj po roku 2020.

Hovorieva sa, že aj sprostoť je boží dar.
 

Tak, tak

spomínaj na to hlasovanie. SAS jasne deklarovala svoje stanovisko a napriek tomu sa ju farizeji z koalície snažili vydierať "hlasovaním o dôvere". Zjavne precenili túžbu SAS po poslaneckých platoch, ktorá bola menšia, ako snaha prijať rozumné rozhodnutie. A že bolo rozumné nepodporovať Grécko v jeho rozšafnosti ukázal čas. Zodpovednosť za pád vlády nesie SDKU, KDH a Most. Už si to konečne uvedom...
 

Habr

Tiež sa nazdávam, že zabúdaš na druhú stranu rovnice. Trochu si pozabudol na "svetový" unikát, že SDKÚ je jediná strana, ktorá 2x povalila seba samu!

SDKÚ je strana, ktorá zo všetkých síl bojuje o moc a potom pri prvej prekážke sa vzdáva a hádže uterák do ringu! Je pravda, že politici SAS boli a sú amatéri, ale sympatickí. Byť tak profesionálne zrovnaný ako napríklad Bugár, ktorý má síce svoj vlastný program, ale bojí sa ho následne vo vláde presadzovať nie je tiež žiadne terno!

V tomto prípade je pravda niekde uprostred alebo možno niekto iný ťahal za nitky!
 
Hodnoť

V mojom príspevku č. jeden som bol tak

zaujatý spomienkou na hlasovanie SaS z októbra roku 2011, že v slovách "mesiaci" a "sprostosť" som sa dopustil pochybenia.

Nedá mi ešte nespomenúť si na pána Sulíka. Na toho Sulíka, ktorý si občas (zrejme pre zábavu) raňajkuje s "osobnosťou", ktorá si raňajky filmuje kamerou "uloženou" v stene.

Po parlamentnom hlasovaní v mesiaci október 2011 Sulík na tlačovej besede povedal niečo v tom zmysle, že nasledujúce generácie nezabudnú, aký bol postoj SaS k eurovalu.

Môže si byť istý, že nezabudnú.

Nezabudnú ako SaS dosadila "Tú vec" od Topolčian do kresla moci.

Ja tiež určite nezabudnem a pri každej možnej príležitosti budem "liberálom" pripomínať ich hlasovanie.
 

Nadávať na Sulíka je jednoduché,

ale nebol to on, kto spojil hlasovanie o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde. To urobila súdružka Radičová.To je tá tetuška, ktorá bola za stranu goriliek a tiež za stranu v ktorej skorodovala platina. Boli tam s ňou aj ujovia Ivanko - ktorý dokázal sprivatizovať aj čertove kopyto a ujo Mikuláš, taký beťár s fúzikom, sľubujúci dupľované platy a svetlo na konci tunela, ktorý síce mal mať dve diery, ale nakoniec urobili iba jednu. Našťastie si ich už vzali na Ukrajinu, kde môžu pokračovať vo svojej bohumilej činnosti, ktorá chudobným berie a bohatým dáva. Tú vec od Topoľčian tiež nezvolili liberáli, ale nasrdení voliči takmer všetkých strán, ktorí sa rozhodli, že voliť rozhádaných alfasamcov nemá cenu a poslali ich na dôchodok, čo alfasamci samozrejme nepochopili.Strana tetušky Ivetky už skončila na smetisku a dnešok ukazuje, že Sulík mal v niečom aj pravdu, ale ty máš trošku červené oči od alergie, tak to asi nevidíš :) Poteším ťa však, že na smetisku rýchlo skončia aj ďalší, teda okrem ich svätostí, ktoré pracujú na rozvoji vlastného majetočku, ale v mene Božom. A vieš čo je ešte sranda? Že aj v roku 2016 a možno aj v roku 2020, by mali o zložení parlamentu rozhodnúť voliči a kým na nich nepríde poriadny mráz, alebo im nedajú múdru víziu, tak budú voliť tú vec od Topolčian.
 

Vážený nick Starý somár,

už Váš nick je vizitkou textu vsadeného do Vašej reakcie na reakciu
 

Vieš panáčku,

ja si to viem aspoň priznať, ale tebe to nedôjde nikdy :)
 

hey Habr

pre uplnost,

nastup bolsevika, lepsie povedane nastup najvacsich zlodejov verejnych financii v trojici akej sa nikomu ani nesnivalo, v zlozeni IFI (Idiot-Flaska-Igelitka) umoznili predcasne volby v roku 2006, ked druhu dzurindovu vladu polozilo na lopatky cudzi-nabozensky stat, ktory nie je ani clenom EU a OSN, zastupovani v presadzovani jeho zaujmov na zvrchovanom a suverennom uzemi stranou KDH.

Hrusovsky dal jasne ultimatum Dzurindovi, bud bude pokracovat Vatikanska zmluva dalsim nezmyselnym dodatkom, alebo odchadzame z vlady. Pre zaujmy cudzieho nabozenskeho statu sa vlada polozila a tak mohli nastupit zlodeji najvacsieho kalibru, a za par mesiacov sme uz tu mali tender na upratovanie za 1 miliardu korun, nastenkovy tender, emisnu kauzu, nahubkovy zakon, jazykovy zakon, deformacie v skolstve, atd, atd. atd.

pri tejto zlodejskej vlade, ktora nechala vykradnutu spajzu, kde bolo z privatizacie odlozenych 150 miliard korun, aodvzdal fico krajinu s poriadnou sekerou a deficitom 8.1%.

bolo samozrejme, ze nastup liberalov a ekonomickych expertov (SaS) ziskala dvojciferne cislo v parlamentnych volbach v roku 2010, prave vdaka SaS sa mohla postavit koalizia a Fico bol posadeni do opozicie, kde od priveho dna sa snazil rozbit koaliciu a cakal na vhodnu chvilu aby to znova prevzal, ta prisla vdaka SDKU kotra tlacila na Radicovu aby spojili hlasovanie eurovalov s doverou vlady, hoci vedeli dlhodobe postoje strany SaS na Grecko a poukazovali ze je to chybny krok.

znamy je vyrok Radicovej, ze predsa 16 krajin sa nemoze mylit, myli sa len Sulik.

Hovori sa ze Cas je najlepsi sudca, a toto dalo Sulikovi a SaS za velku pravdu!!

Radicova kludne mohla spojit euroval s halsovanim o odluke cirkvi od statu, vedela ze KDH by nehlasovala, vsakze?

myslim si ze i ekd by podrzali SaS vladu, dlho by nezostali pokope, vychadzajuc z falosnosti KDHakov v koalicii ale hlavne ku liberalom SaS.

No a k zaveru este jeden point.

Jedina strana SaS nema ziadne kauzy, kde by sa tunelovalo, skorumpovalo, vykradali verejne fianncie, je to jediny politicky subject bez kauz, a preto strana SaS je nedoverihodna strana do koalicie, lebo nemoze vytvarat kompenzacne obchody, preto politici SaS sa mozu priamo kazdemu politikovi pozriet do oci a povedat co si myslia, preto smeracky gang pri kazdom odvolavani ich ministra nema cim argumentovat na rozpravu robenu politokom SaS, preto Mihal mohol priamo odchadzajucemu Ficovi z NR povedat ze je zlodej a klamar.

Have a good one from California
 
Hodnoť

a naco?

firmy si zisky prevedu na cyprus, do luxemburska a zdania tam drobne, tu budu len nakladove strediska.

pardon ani tie nebudu, lebo nasa milovana pravicu ktoru som volil 20 rokov, tak ti sa idu dnes roztrhnut aby robili poradcov na ukraine, kam vsetky velke firmy zo slovenska odidu, lebo ved 1/3 cena prace
 
Hodnoť

čítal

článok niekto ?????,
 
Hodnoť

VÁŽENÝ AUTOR...

...možno sa mýlim, ale nie je to náhodou tak, že práve z daní a odvodov je financovaný chod štátu,
chod zdravotníctva, sanácia ciest, chod školstva...?
Nie je to tak, že ak znížite výšku daní a odvodov, zníži sa kvalita chodu a funkčnosti sektorov, ktorými sú sanované...?
Nie je to tak, že ak vytvoríte skupinu,
nepodieľajúcu sa výškou daní a odvodov minimálne rovnocenne s väčšinou platcov na chode štátnych sektorov,
tak vytvoríte skupinu menejcenných občanov druhej kategórie, ktorých budú mať ostatní v zuboch, lebo majú pocit, že musia ich výpadky nahradiť...?
Alebo si myslíte si, že ľudia so 400e platmi majú chuť platiť si "na priamo" zdravotné služby, či kupovať si vzdelanie,
ak si časom daňové a odvodové výpadky začnú pýtať svoje
a občania prvej kategórie sa tiež začnú hlásiť "o práva"...?

Problémom nie je výška daní a odvodov, pán neoliberál, ale štruktúra systému.
Na štátne služby je dnes prilepených už akosi priveľa INDIVIDUÁLNYCH záujmov, systém je prehnane liberalizovaný a vznikol nám tu akýsi hybrid súkromného a štátneho spravovania nemocníc, škôl, spoločností.
Vstupy sú štátne, vyciciavanie je súkromné.

Nedostatočná štátna kontrola, nedostatočný dohľad nad tokmi financií, frivolný prístup k ešte existujúcim štátnym reguláciám
sú navyše používané ako argument k výzvam k privatizácii sektorov,
čo by samozrejme malo za následok, že tým ľuďom s príjmami okolo 400e,
na ktorých sa v tomto svojom blogu odvolávate, by sa ich služby stali definitívne nedostupné.

Nechajte si tie Vaše EUROVRATKY, pán poslanec: snažte sa radšej dostať zo zamestnávateľov vyššie mzdy.
Ak chcete siahnuť na dane a odvody,
tak ich vytiahnite odtiaľ, kde je zdrojov najviac: od tých, ktorí odliv financií cítia najmenej.
Ak chcete riešiť nefunkčné sektory, tak riešte systémové diery.
...To bohate postačí.
---
 

Toto je pohľad SMERáka,

alebo člena SDKU, čo je v konečnom dôsledku úplne jedno. Silný štát , výber daní, okrádanie chudobných, vás dokonale spája. SMER a SDKU sú jednovaječné dvojčatá so zlodejinou v génoch.
 

 

V radách strany SMER funguje nemálo oligarchov, vyživovaných zo systému nastaveného nielen stranou SMER, ale i predošlými vládami, ktorých súčasťou bolo i SDKÚ.
Ja osobne som odporcom systému systému politických strán ako takého,
takže zbytočne sa budete snažiť niekde ma nejako pro-stranícky včleniť:
http://blog.sme.sk/diskusie/23...
http://blog.sme.sk/diskusie/23...
---
 

 

je to presne naopak ako pises
 

:o)

Štát, ústami politikov nás dokázal presvedčiť o tom, že:
-nemáme na to, aby sme si sami platili zdravotnú starostlivosť, ale máme na to, aby sme si sami platili zdravotnú starostlivosť a aj ľudí na ministerstve zdravotníctva
-nemáme na to, aby sme si sami platili školstvo, ale máme na to, aby sme si sami platili školstvo a ľudí na ministerstve školstva
-nemáme na to, aby sme si sami platili divadlá, opery a vernisáže, ale máme na to, aby sme si sami platili divadlá, opery, vernisáže a ľudí na ministerstve kultúry
-nemáme na to, aby sme si sami platili bezpečnostné služby, ale máme na to, aby sme si platili bezpečnostné služby a ľudí na ministerstve vnútra
-nemáme na to, aby sme si sami platili súdne služby, ale máme na tom, aby sme si sami platili súdne služby a ľudí na ministerstve spravodlivosti
-nemáme na to, aby sme sa postarali o svojich blízkych, ktorí sa postarať o seba nevedia, ale máme na to, aby sme sa postarali o svojich blízkych, ktorí sa postarať o seba nevedia a na ľudí na ministerstve sociálnych vecí a rodiny
-nedokážeme si vládnuť sami, ale že medzi ľuďmi, ktorí si nedokážu vládnuť sami sú ľudia, ktorí dokážu vládnuť iným
-že nedokážeme posúdiť a riešiť celospoločenské problémy, ale že dokážeme vybrať ľudí, ktorí tieto celospoločenské problémy dokážu posúdiť a riešiť

Bože môj, ako sa im len TOTO mohlo podariť?!
:o))
 

 

V podstate som Vám už odpovedal inde:
http://blog.sme.sk/diskusie/24...
---
 

aj ja

nechapem ale jeden paradox.

tvrdite, ze v slobodnej spolocnosti by vznikali vojny, lebo ludia su uz taki...
ak su ludia taki, ako je mozne, ze zo stredu "zlych" ludi vyberu demokratickymi volbami dobrych? to sa ako deje?

po nasili baziaci ludia, sa zrazu stanu mierumilovni ked sa stanu clenami parlamentov? ako sa tento prerod vnutri cloveka deje. ak je to tak, potom zlocincov nezatvarajme, ale dajme ich do parlamentov a oni sa zmenia.
ved sa pozrite okolo seba kam nas dostala tzv. demokraticka spolocnost.. (naposledy referendum o sukromi cudzich ludi..
uz nevlastnite ano vlastne telo! to Vam nevadi?

a nakoniec. ,mohli by ste si porovnat pocet obeti v statnych vojnach s poctom obeti sukromnych zlocinov.
iba za poslednych sto rokov viac nez 170 milionov v statnych vojnach...
 

 

Štát ma monopol na legálne násilie.
V prípade, že ho stratí, bude sa ho snažiť získať najmocnejší klan súkromných "armád".
Ak by ste odstránili štát, časom by ste získali nový.

Z rovnakých dôvodov je nezmyslom porovnávať počet obetí vojen s počtom obetí násilných zločinov,
pretože sa ešte nikto nepokúsil v dobách vedenia štatistiky (=za posledných cca 250 rokov) nahradiť štát súkromnými dŕžavami a štátne armády žoldnierskymi jednotkami.
.
Podobný stav dosiahnete, ak odstránite výnimočné postavenie tradičnej pokrvnej rodiny v spoločnosti.
Nahradia ich "rodiny" nové, len s tým rozdielom, že tentokrát už nebude štátom podporovaná rodinná politika, čiže politika plodenia detí (=bezplatné školstvo, bytová výstavba, bezúročné štátne pôžičky, atď.).
Výsledným efektom bude nesúdržná spoločnosť v permanentnom procese rozkladu,
so zrýchľujúco klesajúcou demografickou krivkou.

Ako som už napísal v inom príspevku: s týmto myslením nás čaká stredovek.
Bez štátu a bez základného demokratického nástroja, hlasovania, to bude vždy o najsilnejších jedincoch.
...nie najschopnejších, nie najmúdrejších, ale najsilnejších.
---
 

za to

v demokracii nas caka hlasovanie ludi, ktorych vrcholom zabavy je panelak a kredenc
co je lepsie?
nuz ja neviem...

rozhodovanie o chode statu je v rukach ludi, ktorych chce stat chranit pred sebou samymi (zakon o smejdoch).
este raz: ludi, ktori sa nevededia postarat sami o seba sa kazde 4 roky demokracia pyta, KTO sa najlepsie postara o stat.
nepoznam zvratenejsi system..k Vasmu posledenmu odseku: mate pocit ze dnes v demokracii je to zabezpecene? teda, ze vladnu ti najschopnejsi a najmudrejsi? podla mna nie.

Vase predikcie sa nezhoduju s realitou. system slobodnych komunit ma v historii ovela dlhsie trvanie ako stat v akejkolvek forme a ajhla, nevyhynuli sme.

s cim mozem suhlasit: zmena zo standartneho statu na slobodne komunity nejde z pondelka na utorok, pocas existencie statu sa vyrazne znizoval pocit zodpovednosti jedinca co sa neda chapat inak ako cieleny postup. javi sa to ako sofistikovany plan.

proste sme presvedceni o tom, ze plody nasej prace vie lepsie preozdelit ten, co ich neprodukuje ako ten co ich produkuje-to je pre mna nepochopitelne...

aby som to zrhnul:
vezieme sa v podpalubi lode AMISTAD a este si medime ako nam je dobre. smutne....
 

 

Slobodné komunity ako SYSTÉM sú čistou fikciou.
Pokiaľ nepostavíte komunitu na väčšinovom hlasovaní, tak ju skôr alebo neskôr niekto oblbne a ovládne ju.
Mimochodom,
ja si nemyslím, že dnes je "zabezpečená vláda najschopnejších a najmúdrejších", a v podstate po tom ani netúžim.
Som radikálny demokrat,
pre mňa je najschopnejšou a najmúdrejšou vládou
vláda väčšinového názoru blízkeho absolútnemu konsenzu.
Aby sme sa teda rozumeli:
odmietam to, aby ľudia hlasovali o niečom, čo im niekto ako predmet hlasovania prikáže,
ale aby hlasovali o tom, na čom je treba sa dohodnúť.

Témy by mali prinášať všetci, nie iba vybrané skupiny,
a o témach rozhodovať hlasovaním všetci, a nie iba vybrané skupiny.

Napríklad jediná otázka na konkrétnu tému v referende je vždy problémom, pretože sa pýta iba na jediný aspekt problému.
Pokiaľ sa referendum nesnaží preskúmať problém viacerými otázkami tak,
aby bol problém preskúmaný odpoveďami z viacerých uhlov, tak je možné nim manipulovať verejnú mienku.

A nakoniec:
ak Vy uvažujete o ľuďoch, v rovine

"...v demokracii nas caka hlasovanie ludi, ktorych vrcholom zabavy je panelak a kredenc..."
alebo
"...ludi, ktori sa nevededia postarat sami o seba sa kazde 4 roky demokracia pyta, KTO sa najlepsie postara o stat...",

tak nerozumiem Vašej snahe "darovať" im slobodné komunity.

Z toho sa totiž dá usúdiť, že Vám nejde o SLOBODU ČLOVEKA,
ale o to, aby Vás osobne nikto nevyžieral, a ostatní nech sa postarajú sami o seba.

Anarchokapitalizmus predpokladá, že by sa po zániku štátu egoisticky nikto nesprával,
ale pritom s egoizmom pri demontáži štátu priamo narába.
---
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 1 118
 2. Miroslav Lukáč: Fico riadil SMER ako hadiu farmu. Iba nerozoznal hada od hadice. Jedovatých od škrtičov. 1 000
 3. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 909
 4. Elena Antalová: Marečku, už mi pero nepodáte... 704
 5. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 538
 6. Jozef Drahovský: Spoločnosť Orange zrušila lokalizačnú službu pre verejnosť 455
 7. Adrián Vološin: Lockdown funguje, plošný nezmysel bol zbytočný. 355
 8. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 312
 9. Jaroslav Vidan: Nemáte toho už dosť ? 298
 10. Jaroslav Mottl: Začypovali ma, svine! 267

Rebríčky článkov


 1. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 2. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 3. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 4. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 5. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta
 6. Štefan Vidlár: Halušky v mléčáku
 7. Peter Biščo: Hlas sa stále vyhráža ráznymi krokmi.
 8. Marian Vojtko: Nedeľné ráno...
 9. Štefan Vidlár: Fujná úvaha o špáráňí sa v nosi
 10. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.


Už ste čítali?